הרגלי אבטחת המידע של צרכנים בארצות הברית חושפים אותם להונאות

אף על שכמעט חצי (49%) מהצרכנים בארצות הברית מאמינים כי הרגלי אבטחת המידע שלהם אינם טובים, 51% מודים כי הם עושים שימוש חוזר בסיסמאות/PIN במספר חשבונות כגון המייל, כניסה למחשב האישי, קוד לפלאפון וחשבונות בנק, כך עולה מסקר שנערך על ידי Shred it. מעבר לחשיפת המרחב הדיגיטלי של אותם הצרכנים לסכנות, הרגלי האבטחה הפיזיים שלהם חושפים אותם להונאות ולגניבת זהות. בעוד שעשרה צרכנים (17%) מודאגים שמא יפלו קורבן לדלף מידע בעקבות האבטחה הפיזית הלקויה, כמעט 3 מכל 10 צרכנים (27 אחוזים) מודים כי אינם גורסים מסמכים המכילים מידע רגיש לפני השלכתו לזבל.

"סקר 'מודעות הצרכנים למקרי הונאה' ממחיש עד כמה הצרכנים של היום חשופים יותר ויותר למקרי הונאה ולגניבת זהות בשל הרגלי אבטחת מידע לקויים", כך אומר מונו קאלסי, סמנכ"ל החברה שערכה את הסקר. "כשברקע שבוע המודעות הבין לאומי להונאות, זהו זמן מצוין למומחי אבטחת מידע לשתף את הציבור בטיפים ובעצות כיצד לשפר את הרגלי האבטחה כדי להבטיח הגנה טובה יותר מפני דלף מידע". הסקר מצא כי על אף שצרכנים ככל הנראה חושפים את המידע שלהם לסכנות, הם אינם סומכים על חברות לשמור על המידע שלהם בבטחה. 43% מהנשאלים מאמינים כי המידע האישי שהם משתפים עם חברות וארגונים יכול להיות חשוף לסכנת דליפה. זאת ועוד, 40% אומרים כי יפסיקו לעשות עסקים עם חברות וארגונים שנפגעו בעבר מפרצת אבטחת מידע.

ממצאים נוספים שעלו בסקר:

  • צרכנים אינם בטוחים איך לקבוע אם נפגעו מהונאה וכן אינם יודעים כיצד לדווח על כך ולהתאושש מפגיעה.
  • צרכנים סבורים כי יוכלו לזהות מיילים זדוניים ושיחות הונאה.
  • צרכנים מאחסנים מסמכים המכילים מידע רגיש בצורה מסוכנת
  • לאנשים המשתייכים לדור הבייבי בום (אנשים שנולדו בין השנים 1946-1964) הרגלי אבטחת המידע הטובים ביותר, למרות סטראוטיפים הרומזים אחרת.

למידע נוסף ראו מקור:

0 תגובות

הצג:
הוסף תגובה
"> ">