כיצד לאבטח את אחסון הענן שלכם ב-5 צעדים פשוטים

שירותי הענן תופסים כיום יותר ויותר תאוצה, ולכן חשוב להכיר את הסיכונים הכרוכים בשימוש בהם. אחסון בענן הוא סוג של חרב פיפיות – מדובר בדרך נוחה לשמור על כלל המכשירים שברשותכם מסונכרנים, ובה בעת עלול להיות מסוכן במידה ומישהו מוצא את המפתח לכספת שלכם.

במדריך שלהלן נציג 5 דרכים כיצד לאבטח את המידע שלכם בענן:

חברו את מספר הפלאפון/המייל שלכם לחשבון הענן

אנשים רבים נוטים לשכוח את פרטי המשתמש שלהם, במיוחד אלו שלא מחוברים לרשת 24/7. ודאו כי חשבון המייל/מספר הפלאפון שלכם מחובר לחשבון כך שבמידה ותשכחו את פרטי המשתמש שלכם תוכלו לשחזר אותם בקלות ובבטחה.

עקבו אחר אילו מכשירים מחוברים לחשבון הענן שלכם

מרבית ספקי הענן מספקים רשימה של כל המכשירים שברשותכם ואשר מחוברים לחשבון הענן שלכם. ודאו כי מכשירים אשר אינכם עושים בהם שימוש יותר אינם נותרים מחוברים לחשבון.

התירו שימוש באימות דו שלבי

אימות דו שלבי, או בשמו האחר 2FA, מספק שכבה נוספת של הגנה לחשבונות האונליין שלכם. מנגנון זה מאפשר לשירות לוודא כי המשתמש שנכנס הוא אכן אתם על ידי שליחת קוד למכשיר אחר שברשותכם. ודאו כי מנגנון זה אכן מופעל בחשבון הענן שלכם.

עשו שימוש בסיסמאות חזקות

הקפידו לעשות שימוש בסיסמאות חזקות בעלות 8 תווים לפחות בחשבון הענן ובחשבונות האונליין שלכם. כמו כן, הקפידו לעשות שימוש בסיסמאות שונות עבור חשבונות שונים!

סיימתם? צאו מהחשבון!

הקפידו לצאת מאפליקציות ומשירותים שאינכם עושים בהם שימוש, במיוחד ממכשירים שאינם בבעלותכם. שירותים רבים נותרים פתוחים גם לאחר שסגרתם את המסך, ולכן חשוב לוודא כי אכן יצאתם מהם.

למידע נוסף ראו מקור:

0 תגובות

הצג:
הוסף תגובה
"> ">