ההאקרים עושים בית ספר לאוניברסיטאות

קולג'ים ואוניברסיטאות משמשים כמטרות עיקריות לפושעי סייבר בעקבות מאגרי מידע אישי עצומים ואבטחה לקויה בהשוואה לעסקים רבים.

מחקרים חדשים מצביעים על כך שבעוד שקולג'ים ואוניברסיטאות סופגים מתקפות סייבר יותר אגרסיביות, מנגנוני ההגנה שלהם מתקשים לעמוד בקצב.

בדו"ח שפורסם על ידי חברת InfoBlox, חוקרים מצביעים על כך שהמורכבות של סביבת הרשת באוניברסיטה הופכת את מטלת ההגנה לקשה ולמורכבת. ויקטור דנביץ', המנהל הטכנולוגי ב-InfoBlox, מאמין שכל סטודנט בקמפוס מייצג 7 כתובות IP שונות, מה שהופך את האוניברסיטאות לביתם של מאות אלפי מכשירים מחוברים.

בעוד שמתקפות הופכות למורכבות, למשוכללות ולמתוחכמות יותר, סוגית אבטחת המידע במוסדות ההשכלה הגבוהה אינה חדשה. בדו"ח שפורסם על ידי EdGuards, "תקציר ליקויי האבטחה במוסדות ההשכלה הגבוהה", מתוארות מתקפות שהתרחשו בין השנים 2002-2018 ושבאמצעותן ניתן לראות איך ההאקרים הלכו והתפתחו לאורך השנים. אחת הבעיות העיקריות איתן מתמודדות האוניברסיטאות היא גודלן של מאגרי המידע המותקפים על ידי פושעי סייבר, ואשר בעקבותיהן מודלף מידע אודות עשרות אם לא מאות אלפי אנשים.

יותר ממחצית מהמנהלים שתושאלו על ידי InfoBlox אומרים כי 25% מהסטודנטים מגיעים לקמפוס עם מכשירים הנגועים בתוכנה זדונית. "לא מדובר במחשבים ניידים, אלא במכשירי IOT ובמכשירים ניידים", אומר דנביץ'.

בעוד שסטודנטים משמשים בתור וקטור להדבקה של קוד זדוני, הם לא המטרה האולטימטיבית. "אפליקציות עסקיות, כגון משאבי אנוש וכספים משמשות כמטרות העיקריות, שכן הן מחזיקות ברשותן את המידע הקריטי", נאמר בדו"ח של Edguards.

כיצד תאבטחו את מכשיריכם בקמפוס האוניברסיטה?

אל תעשו שימוש ברשת הציבורית של האוניברסיטה – כאשר אתם יושבים בבית קפה של הקמפוס או בספריה – אל תעשו שימוש ברשת האינטרנט החינמית. חשבו על זה – אם אתם יכולים להיכנס אליה בלי בעיות, מה יכול לעשות האקר מיומן?

למידע נוסף ראו מקור:

Universities Get Schooled by Hackers

0 תגובות

הצג:
הוסף תגובה
"> ">