מה לעשות אם פרצו לי לפייסבוק?

 1. ראשית, היכנסו לעמוד זה, ופעלו על פי ההוראות על מנת להשיג גישה מחדש לחשבונכם:
  היה והזנת הדוא"ל\טלפון המקושרים לחשבון לא תניב תוצאות, כתבו את השם המופיע בחשבון. שימו לב: אם ההאקר שינה את שמכם, הזינו אותו כפי שהוא מופיע לאחר השינוי.
 2. משם, המשיכו לפי ההוראות של פייסבוק על מנת להחזיר את השליטה בחשבון.
 3. שימו לב שאם ההאקר שינה את כתובת המייל המשויכת לחשבון, אתם אמורים לקבל מייל מפייסבוק לכתובת המייל המקורית, המאפשרת לכם למנוע את שינוי כתובת המייל המשויכת לחשבון. מצאו מייל זה, ועשו זאת! שימו לב: במידה ואתם מתקשים במציאת המייל המדובר, חפשו בתיבת הדוא"ל שלכם את הכתובת הבאה: security@facebookmail.com. בהודעות האחרונות שקיבלתם מאותה תיבה, חפשו את ההתראה בדבר שינוי כתובת המייל.
 4. במידה ואין לכם גישה לאחד מאמצעי התקשורת איתם נרשמתם, לחצו על "No longer have access to these". קחו בחשבון שזו בעיה רצינית, שכן זו הדרך של פייסבוק לוודא שאתם אכן אתם. ייתכן שבמקרה זה פייסבוק תיצור איתכם קשר (עלול לקחת זמן רב), או תנטרל לכם את החשבון. אם הגדרתם אנשי קשר כאמינים לשחזור החשבון, תוכלו להשתמש באופציה זו על מנת להשיג גישה מחדש לחשבונכם (ראו בהמשך).
 5. אם הסיסמא ששימשה אתכם לפייסבוק משמשת אתכם גם לשירותים אחרים, החליפו גם בהם בהקדם את הסיסמא. היכנסו למדריך שלנו על סיסמאות למידע רב נוסף על יצירת סיסמאות חזקות.
 6. הודיעו לחברים שלכם שחשבונכם נפרץ, והנחו אותם להתעלם מהודעות מוזרות המגיעות מכם.
 7. לאחר שהשגתם גישה מחודשת לחשבון, פייסבוק עשויה להוביל אתכם לעבור בדיקת אבטחה. בשונה מבדיקה אבטחה יזומה, במקרה זה פייסבוק תציע לכם לעבור גם על הפוסטים, הלייקים, התגובות והפרסומים השונים שנעשו בחשבון שלכם לאחר הפריצה – ותאפשר לכם למחוק את מה שלא אתם פרסמתם. דרך נוספת לבדוק אם נעשו דברים בחשבונכם ללא ידיעתכם: היכנסו ללינק הזה, ולחצו על "מישהו אחר נכנס לחשבון שלי ללא רשותי". לאחר מכן, פייסבוק תציג בפניכם את הפעילות בחשבון בשבועיים האחרונים. הסירו ונתקו כל פעילות שלא נעשתה על ידכם.
 8. הגדירו בחשבון אימות דו-שלבי. כך תוודאו שפריצה זו לא תקרה בשנית. למידע נוסף על אימות דו-שלבי, היכנסו למדריך שלנו בנושא. לפני שאתם עושים זאת, חשוב מאוד לוודא שהטלפון המוגדר בחשבונכם הוא שלכם. האקרים עלולים לרשום מספר טלפון אחר על מנת לקבל גם את הקוד החד-פעמי שיישלח אליכם.
 9. אם עדיין לא עשיתם זאת, אנו ממליצים להגדיר אנשי קשר אמינים, אליהם יישלח קוד לשחזור הגישה שלכם לפייסבוק, במידה וחשבונכם ייפרץ. על מנת לעשות זאת, היכנסו ל"הגדרות אבטחה והתחברות", ומצאו את הטאב הבא:
 10. בדקו בהגדרות האבטחה שלכם מהיכן נפתחו סשנים, ונתקו את אלה שלא אתם פתחתם. זה נראה כך:
 11. האם הותקנו משחקים/אפליקציות/שירותים כלשהם בחשבון שלכם שאינכם מכירים? אם כן, מחקו אותם. הם עשויים לשמש את ההאקרים לגניבת כסף. בנוסף, מומלץ להסיר את כל האפליקציות והאתרים להם יש הרשאה להיכנס לחשבונכם.
 12. האם יש בפרופיל שלכם מידע אינטימי (בעיקר כזה שלא גלוי למי שאינו חבר)? אם כן, בצעו בקרת נזקים, ונסו להבין מה נחשף להאקרים.
 13. בצעו סריקת אנטי-וירוס על המחשב והסמארטפון שלכם. ייתכן ופריצה למחשב/סמארטפון היא הדרך בה השיגו התוקפים את הסיסמא.
 14. למידע נוסף מפייסבוק על פריצות לחשבון, היכנסו לקישור הבא.
 15. אם עדיין לא הסתדרתם, מוזמנים לפנות אלינו ל-hello@block.org.il.

 

0 תגובות

הצג:
הוסף תגובה
"> ">