מה לעשות אם פרצו לי למייל?

ראשית, נסה להבין כיצד פרצו לך למייל, על מנת לסגור את הפרצה ולמנוע פריצה מחודשת.

להלן הפעולות המיידיות שעליך לעשות אם המייל שלך נפרץ:

 1. החלף סיסמא באופן מיידי. על הסיסמא להיות שונה לחלוטין מהסיסמא שנפרצה (לדוגמא: אל תשנו את הסיסמא Football1 ל-Football2).
 2. אם ההאקר שינה את הסיסמא ולמעשה חסם את גישתך למייל, לחץ על "שכחתי סיסמא" והשלם את התהליך.
 3. במידה והסיסמא למייל משמשת אותך גם לשירותים נוספים, החלף גם בהם את הסיסמא באופן מיידי.
 4. אם יש לך שאלת אבטחה, ייתכן כי ההאקר ניחש/השיג גישה גם לתשובה שלה. החלף את שאלת האבטחה שלך, וספק תשובה לא שגרתית (דוגמא לשאלה ותשובה שגרתית: מהו שם הכלב שלך? "לאקי").
 5. הגדר אימות דו-שלבי. אימות דו-שלבי ימנע כמעט לחלוטין אפשרויות לפריצת המייל שלך בעתיד. מידע נוסף על אימות דו-שלבי במדריך שלנו על סיסמאות.
 6. לאחר שהשגת גישה לכתובת המייל – היכנס להגדרות המייל ובדוק אותן על מנת לראות שלא נעשו שינויים. באופן ספציפי, חשוב לבדוק את הדברים הבאים:
  1. בדוק שההאקר לא הכניס כתובת מייל אליה יועברו כל המיילים הנכנסים שלך. ב-Gmail למשל אפשר לבדוק זאת תחת "הגדרות" -> "העברה ו-POP/IMAP".
  2. בדוק אם ההאקר שינה את החתימה שלך. האקרים יכולים בין השאר להכניס לינקים זדוניים לחתימה שלך, אותם תשלח ללא ידיעתך לאנשי הקשר שלך.
 7. עשה בקרת נזקים – נסה להבין ולהיזכר אילו פרטים רגישים נמצאים במייל שלך, ופעל בהתאם: לדוגמא, האם שלחת פעם למישהו פרטי כרטיס אשראי במייל? מומלץ לבטל אותו.
 8. פתח את תיבת הדואר היוצא, ובדוק האם ההאקרים שלחו ממך מיילים לחברים. גם אם לא מצאת מיילים שנשלחו בתיבת הדואר היוצא, מומלץ להודיע לחבריך שפרצו לך למייל, ושיש להיזהר ממיילים חשודים שמגיעים ממך.
 9. סרוק את המחשב והסמארטפון שלך באמצעות תוכנת אבטחה איכותית – ייתכן שההאקרים השיגו גישה למייל שלך דרך פריצה של אחד מהם.
 10. היכנס ל-Firefox Monitor אם פרטי ההתחברות שלך נמצאים בידי האקרים. ייתכן שהמייל שלך נפרץ בגלל שפרטי ההתחברות שלך נגנבו על ידי האקרים במתקפה שהם ביצעו כנגד שירות אחר אליו אתה מנוי, עם אותם פרטי התחברות.
 11. ניתן להיכנס לעמוד העזרה של שירות המייל בו אתה משתמש לפרטים נוספים כיצד להתנהל במידה וחשבונך נפרץ. עמוד העזרה של Gmail לדוגמא.
 12. ביצעתם כל מה שהצענו ועדיין לא הסתדרתם? מוזמנים לפנות אלינו לקו הסיוע לאינטרנט בטוח.
 13. היכנסו למדריכים שלנו למידע נוסף:

0 תגובות

הצג:
הוסף תגובה
"> ">